SZTUKA WNĘTRZ – WNĘTRZE

Prowokacyjnie w VIRU czesze HERY

 

Pracownia Grycaj Design wykonała projekt salonu Viru czesze Hery dla stylistki i designerki fryzur – Virginii, której wrażliwość i indywidualne upodobania mocno odbiły się na designie wnętrza.

Architekci postanowili wykończyć lokal w stylu teatralno-industrialnym. Beton, kraty, siatka i łańcuchy zestawiono z cegłą, wzorzystą mozaiką, drewnem, kotarami oraz ciepłym światłem. Dekoracyjny beton architektoniczny zastosowany na podłodze ułatwia dodatkowo utrzymanie czystości.Vis-a-vis wejścia znajduje się lada recepcyjna ozdobiona drewnem, którego kolor współgra z fotelami, detalami mozaiki, jak również panelami pod sufitem. Tuż obok przeszklonych ścian ustawiono metalową konstrukcję z drewnianym siedziskiem podtrzymywanym przez łańcuchy. 

 


Wnętrze podzielone zostało wyłącznie ścianami z siatki ciągnionej lub kurtynami w kolorze krwistej czerwieni. Pomimo takiego wystroju salon nie przytłacza surowością. Wprost przeciwnie, prowokuje i zachęca do odwiedzenia kolejnych pomieszczeń.Za przesuwnymi drzwiami ze stali, na klientów czekają stanowiska do mycia włosów. Na czerwonej ścianie z cegły wyeksponowano geometryczną konstrukcję z rur, która jest ozdobą wnętrza. Podobne rozwiązanie zastosowano w łazience.


Główna sala została podzielona stanowiskami fryzjerskimi. Wysokie lustra otoczono konstrukcjami z siatki. Zastosowane lampy  nawiązują do stylu industrialnego a ich mocne światło dodaje wnętrzu charakteru.

 

VIRU czesze HERY

Projekt wnętrz: Grycaj Design

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Kraków

Zdjęcia: Bartlomiej Senkowski